All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ low pressure aluminum gravity die casting ] match 121 Products.
Low Maintenance Die Cast Aluminum Tooling High Operating Temperatures
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |
H97 Low Pressure Die Casting Mould vehicle Aluminium Support
| Product Name: | Vehicle Aluminium Support |
|---|---|
| Type: | Low Pressure Die Casting Mould |
| Feature: | High Precision |
Sub Frame Core Box Pressure Die Casting Mould CNC Lathe Machining
| Product Name: | Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Product Material: | A380 A413 |
| Demoulding: | Automatic |
Reducer Shell Pressure Die Casting Mould Heat Treatment
| Name: | Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium A380 |
| Product: | Reducer Shell |
ADC12 A380 Automotive Parts Pressure Die Casting Mould Aluminum Rear Bracket
| Product Name: | Automotive Parts Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Material: | ADC12 A380 |
| Product Range: | Light,Industrial,furniture |
Aluminum Alloy Low Pressure Metal Casting Tools With Die Casting Process
| Product Material: | Aluminium |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Product Range: | Auto Parts, |
High Precision Aluminium Die Casting Mould Average Wall Thickness >3mm
| Product Name: | Die Casting Mould |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Mould Life: | 500,000-1,000,000 Shots |
High Precision Aluminium Die Casting Mould For Automobile Spare Parts
| Product Name: | Die Casting Mould |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Mould Life: | 500,000-1,000,000 Shots |
Anodizing Tumbling 10000 Shots Aluminium Die Casting Mould
| Type: | Aluminium Die Casting Mould |
|---|---|
| Metal Color: | Black Metal |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
1,000,000 Shots Aluminium Die Casting Mould Automatic Demoulding
| Name: | Aluminium Die Casting Mould |
|---|---|
| Metal Color: | Black Metal |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |

