All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ low pressure aluminum die casting mold ] match 270 Products.
Heat Treatment Sand Casting Mould Clutch Housing
| Product Name: | Sand Casting Mould |
|---|---|
| Application: | Clutch Housing |
| Demoulding: | Automatic |
Low Volume Production Multi Cavity Rubber Silicone Mold Maker
| Product Name: | Multi Cavity Mold |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |
Multi Cavity Aluminum Extrusion Mould Designer Manufacturer
| Product Name: | Multi Cavity Mold |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |
Plastic Injection Molding Mold Manufacturer Factory Price 2 Cavity 4 Cavity 8 Cavity Hot Runner Injection Mold
| Product Name: | Multi Cavity Mold |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |
Plastic Injection Molding Factory Manufacturer Design Custom Mold High Precision Multi-cavity Mould
| Product Name: | Multi Cavity Mold |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |
Custom Made Transmission Valve Body Automotive Parts Mold
| Demoulding: | TRANSMISSION VALVE BODY |
|---|---|
| Mould Life: | >1,000,000 Shots |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Casting Aluminum Motor Side Cover Engine Side Cover
| Product Name: | Motor Side Cover |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Mould Life: | 50,000-100,000 Shots |
Car Parts Mould Design Maker Customize Service Auto Parts ABS High Precision Molding
| Casting Method: | Casting |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
| Drawing Format: | PDF, DWG, IGS, STP, Etc. |
Expanded Polystyrene Mold / Styrofoam Mould / EPS Foaming Mould Customizable
| Product Name: | EPS Foam Mould |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Certification: | ISO9001 |
Aluminium Auto Parts Mould Valve Body Automatic Transmission System
| Product Name: | Valve Body |
|---|---|
| Type: | Ordinary Sand Casting |
| Average Wall Thickness: | >3mm |

