All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ lost foam casting molds aluminum alloy ] match 451 Products.
Yl102 Die Casting Aluminium Alloys CNC Machining Heat Treatment
| Product Name: | Yl102 Die Casting Aluminium Alloys |
|---|---|
| Product Material: | Yl102 |
| Demoulding: | Automatic |
Adc3 A380 Low Pressure Die Casting Aluminum Products Anodize
| Product Name: | Low Pressure Die Casting Aluminum |
|---|---|
| Metal Color: | Black Metal |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Custom Die Cast Mould for Pressure Aluminum Single or Multiple Cavities or One Tooling With Different Parts
| Product Name: | Die Casting Toolings |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | Aluminium |
P20/718 Alloy Injection Mold Rapid Prototype Service Car Wing Mirror Rain Visor Mould Manufacturer
| Name: | Plastic Injection Mold |
|---|---|
| Mould Life: | >1,000,000 Shots |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Custom Aluminum OEM Cast Part Auto Product Alloy Die Casting Accessories
| Casting Method: | Casting |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
| Drawing Format: | PDF, DWG, IGS, STP, Etc. |
Automobile Spare Parts ZL104 Pressure Die Casting Mould
| Product Name: | Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Product Material: | ZL104 |
| Demoulding: | Automatic |
Gray Iron Pressure Die Casting Mould Four Cylinder Block
| Advantages: | High Accuracy;Better Casting Tensile Strength;higher Production |
|---|---|
| Size: | Customized Machined |
| Color: | Customized |
OEM Customized Aluminum Die Casting Electric Motor Housing Of Auto Spare Motor Pump Engine Parts
| Casting Method: | Casting |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
| Drawing Format: | PDF, DWG, IGS, STP, Etc. |
Customized Aluminum Die Casting Mould For Automotive Motorcycle Parts
| Casting Method: | Casting |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
| Drawing Format: | PDF, DWG, IGS, STP, Etc. |
Precision EPS Foam Moulds Customized Mold With ISO9001 Certification
| Product Name: | EPS Foam Mould |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Certification: | ISO9001 |

