All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ lost foam casting molds aluminum alloy ] match 451 Products.
HT200 Pressure Die Casting Mould Gray Iron Gearbox Housing
| Product Name: | Foundry Low Pressure Aluminum Casting |
|---|---|
| Material: | ADC12 A380 |
| Product Range: | Electric Drive Motor Housing |
Globe Valve Aluminium EPS Foam Mould EPS Material ISO 9000 Heat Treatment
| Mold Material: | EPS |
|---|---|
| Certification: | ISO, ISO 9000 |
| Type:: | EPS Foam Mould |
Customized Metal Permanent Mold Casting Aluminum High Precision Machining
| Product Material: | Aluminium |
|---|---|
| Product Range: | Auto Parts, |
| Demoulding: | Automatic |
Reliable Aluminium Permanent Mold Casting Aluminum Smooth Surface Finish
| Product's Design: | Customized As Customers' Drawings Or Samples |
|---|---|
| Advantages: | High Accuracy;Better Casting Tensile Strength |
| Material: | Aluminum |
Aluminium High Precision Mold EPS Material ISO 9000 Heat Treatment
| Mold Material: | EPS |
|---|---|
| Certification: | ISO, ISO 9000 |
| Type:: | EPS Foam Mould |
Precision ADC12 A390 Permanent Mold Casting Aluminum Motor Parts
| Product Name: | Permanent Mold Casting Aluminum |
|---|---|
| Type: | Motor Parts |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Tolerance 0.01-0.05mm Aluminum Die Casting Alloys For Automobile Medical
| Product Name: | Aluminum Die Casting Alloys |
|---|---|
| Tolerance: | Tolerance 0.01-0.05mm |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Aluminum EPS Foam Mould For Auto Parts
| Name: | Aluminum EPS Foam Mould |
|---|---|
| Application: | Car |
| Material: | Aluminium |
High Precision Pressure Die Casting Mould For Rear Housing
| Product Name: | Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Material: | ADC12 A380 |
| Product Range: | Rear Housing |
LPPM Low Pressure Permanent Mold Motor Shell
| Product Name: | LPPM Low Pressure Permanent Mold |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |

