All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ lost foam casting molds aluminum alloy ] match 452 Products.
OEM Foundry Gray/Ductile Iron/ Steel Sand Casting Service Machinery Parts
| Product Name: | Sand Casting Mould |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium, Steel, Grey Iron |
| Demoulding: | Automatic |
Fine Finish Custom Casting Molds , Die Cast Aluminum Tooling Low Failure Rate
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Demoulding: | Automatic |
OEM Pressure Die Casting Mould 50000-100000 Shots Mould Life
| Product Name: | Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
A413 ZL101 Aluminum Gravity Die Casting Auto Parts Sand Casting
| Product Name: | Aluminum Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Mold Material: | Sand Mold |
Custom Aluminium Die Casting Mould Cylinder Heads Automatic Demoulding
| Product Name: | Aluminium Die Casting Mould |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |
High Precision 6061AL Cylinder Head Mold ASTMB597-98 Aluminum alloy
| Type: | Sand Casting |
|---|---|
| Product Material: | ASTMB597-98 Aluminum Alloy |
| Demoulding: | Automatic |
HRC45 Metal Casting Molds Cylinder Head , Ductile Iron Casting Iso Certification
| Product Name: | Metal Casting Mould |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Demoulding: | Automatic |
Cylinder Head Aluminium Grey Iron Casting / Customized Metal Parts
| Product Name: | Metal Casting Mould |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Demoulding: | Automatic |
Engine Cylinder Head Die HRC45 Metal Casting Molds
| Product Name: | Metal Casting Mould |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Demoulding: | Automatic |
High Strength Die Casting Mold Design , Die Cast Tooling Long Life Using
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Demoulding: | Automatic |

