All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ lost foam casting molds aluminum alloy ] match 452 Products.
Custom CNC Machined Aluminum Die Casting ADC12 Parts Service Alloy Manufacturer Zinc Alloy Mould Gravity Casting
| Product Name: | Cast Aluminum Parts |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Surface Treatment: | Polish. Etched. Texture |
Machine Headboard Aluminium Die Casting Mould Customized Color Corrosion Resistance
| Product Material: | Aluminium |
|---|---|
| Product Name: | Aluminum Die Cast Mould Making |
| Service: | OEM ODM Customised |
Durable Nature Pressure Die Casting Mould Easily Assembled Stability Dimensional
| Product Range: | Auto Parts, ,light,Industrial,furniture |
|---|---|
| Metal Color: | Black Metal |
| Demoulding: | Automatic |
Car Rugged Design Cylinder Head Mold With Motor Casing Tool Design ISO 9000
| Product Name: | Cylinder Head Mold |
|---|---|
| Application: | Car |
| Condition: | New |
Corrosion Resistance Die Casting Tool Design With DISA Mould Made
| Product Name: | Cylinder Head Mold |
|---|---|
| Type: | DISA |
| Application: | Car |
High Precision Die Cast Aluminum Tooling For Metal Casting Accurate Efficient Design
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Mould Life: | 500,000-1,000,000 Shots |
OEM Custom Aluminum Alloy Die Casting Auto Spare Parts Custom Die Cast Aluminum Part
| Casting Method: | Casting |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
| Drawing Format: | PDF, DWG, IGS, STP, Etc. |
A380 A413 Pressure Die Casting Mould Auto Parts Agricultural Machinery
| Product Name: | Pressure Die Casting |
|---|---|
| Product Material: | A380 A413 |
| Demoulding: | Automatic |
Parts Casting Service Factory Custom Sand Casting Aluminum Products Permanent Mold Casting
| Product Name: | Permanent Mold Casting |
|---|---|
| Demoulding: | Automatic |
| Using Hardness: | >HRC45 |
Anodizing Tumbling 10000 Shots Aluminium Die Casting Mould
| Type: | Aluminium Die Casting Mould |
|---|---|
| Metal Color: | Black Metal |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |

