All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ lost foam casting molds aluminum alloy ] match 452 Products.
Precision Aluminum Alloy Auto Car Spare Parts Gravity Die Casting Mould Manufacturer Offering Quality Casting Services
| Product Name: | Cast Aluminum Parts |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Surface Treatment: | Polish. Etched. Texture |
Auto Parts Gravity Alloy Aluminium Die Casting Mold
| Product Name: | Aluminium Die Casting Mould |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |
High Precision Custom Aluminum Die Casting Mold for Metal Parts
| Product Name: | Toolings |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | Aluminium |
CNC Machining LPDC Die Casting OEM aluminum Gearbox Housing
| Product Name: | LPDC Die Casting |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Software: | AutoCAD, UG, Pro-E, Solidworks |
OEM Metal Part Custom CNC Aluminium Metal Injection Molding Parts Die Casting Mold Mould Make
| Product Name: | Metal Casting Molds |
|---|---|
| Process: | Casting +Machining(If Need)+Surface Treatmen |
| Mold Material: | 738H |
OEM ODM Lost Foam 50000 Shots Aluminium Die Casting
| Product Name: | Lost Foam Mould |
|---|---|
| Service: | OEM\ODM |
| Mould Life: | 50000-100,000 Shots |
Cnc Machining Aluminium Alloy Die Casting For Auto Parts
| Weight: | 1-100kg |
|---|---|
| Casting Method: | Casting |
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
High Accurate Diy Casting Mold , Die Cast Aluminum Tooling For Machinery Part
| Product Name: | Aluminum Alloy Casting |
|---|---|
| Mold Material: | EPS |
| Application: | Hardware, Car |
High Stiffness Die Casting Tool Design , Aluminum Casting Molds Fine Finish
| Product Name: | Aluminum Alloy Casting |
|---|---|
| Mold Material: | EPS |
| Application: | Hardware, Car |
High Stiffness EPS Material Die Casting Mold With Die Casting Process
| Product Name: | Aluminum Alloy Casting |
|---|---|
| Mold Material: | EPS |
| Application: | Hardware, Car |

