All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ lost foam casting molds aluminum alloy ] match 452 Products.
Gearbox Shell Aluminum Alloy Casting Custom Auto Parts Enclosure
| Product Name: | Aluminium Casting Molds |
|---|---|
| Mold Material: | EPS |
| Application: | Hardware, Car |
High Precision Mould Manufacturer Making Aluminium Alloy Die Casting Mold
| Product Name: | Aluminium Die Casting Mould |
|---|---|
| Design Software: | CAD |
| Drawing Format: | 3D.STP. STEP . IGS . PRT |
ISO Aluminum Alloy Casting Sand Casting Moulds Of Cylinder Head For Foundry
| Product Name: | Metal Casting Mould |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Demoulding: | Automatic |
Custom Rapid Prototype Tooling Die Casting Molding Auto Parts Aluminum Car Bumper Mold
| Casting Method: | Casting |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
| Drawing Format: | PDF, DWG, IGS, STP, Etc. |
OEM Custom Aluminum Alloy Die Casting Mould For Bicycle With Electric Car Motor Bike
| Casting Method: | Casting |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
| Drawing Format: | PDF, DWG, IGS, STP, Etc. |
CNC Machining ZL104 Aluminum Pressure Die Casting Spare Parts
| Product Name: | Aluminum Pressure Die Casting |
|---|---|
| Product Material: | ZL104 Material |
| Demoulding: | Automatic |
High Strength Aluminum Die Casting Mold Housing Parts Low Pressure Custom Fast Delivery
| Product Name: | Aluminium Die Casting Mould |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |
DIN Standard A356 T6 Aluminum Alloy Casting Surface Treading
| Product Name: | Aluminum Alloy Casting |
|---|---|
| Material: | A356 T6 |
| Application: | Industrial Equipment Accessories |
Motorcycle Frame ADC3 Aluminum Alloy Casting CNC Machining CNC Milling
| Product Name: | Aluminum Alloy Casting |
|---|---|
| Material: | A356 T6 |
| Application: | Industrial Equipment Accessories |
Lightweight Customizable Versatile Lost Foam Mould For Aerospace Applications
| Material: | Ductile Iron, Grey Iron |
|---|---|
| HeatResistance: | High |
| Durability: | Long |

