All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ lost foam casting aluminum alloy ] match 526 Products.
Long Life Using Aluminium Gravity Die Casting Using Hardness >HRC45
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Demoulding: | Automatic |
Hardware Car Aluminium Gravity Die Casting Automatic Demoulding ISO 9001
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Demoulding: | Automatic |
High Strength Die Casting Mold Design , Die Cast Tooling Long Life Using
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Demoulding: | Automatic |
OEM Aluminium Gravity Die Casting For Machining Auto Spare Part
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Demoulding: | Automatic |
Gravity Casting Polishing ISO 9001 Aluminium Die Casting Mould
| Product Name: | Aluminium Die Casting Mould |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Using Hardness: | >HRC45 |
OEM ODM Aluminium Gravity Die Casting Tempering Annealing Heat Treatment
| Product Name: | ODM Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| OEM ODM: | Yes |
| Using Hardness: | >HRC45 |
Gray Iron Pressure Die Casting Mould Four Cylinder Block
| Advantages: | High Accuracy;Better Casting Tensile Strength;higher Production |
|---|---|
| Size: | Customized Machined |
| Color: | Customized |
Precision EPS Foam Moulds Customized Mold With ISO9001 Certification
| Product Name: | EPS Foam Mould |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Certification: | ISO9001 |
CNC Machining Aluminium Die Casting Mold Automobile Spare Parts
| Product Name: | Aluminium Die Casting Mold |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium |
| Demoulding: | Automatic |
Customized Aluminum Die Casting Mould For Automotive Motorcycle Parts
| Casting Method: | Casting |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
| Drawing Format: | PDF, DWG, IGS, STP, Etc. |

