All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ lost foam casting aluminum alloy ] match 526 Products.
HRC45 Metal Casting Molds Cylinder Head , Ductile Iron Casting Iso Certification
| Product Name: | Metal Casting Mould |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Demoulding: | Automatic |
Cylinder Head Aluminium Grey Iron Casting / Customized Metal Parts
| Product Name: | Metal Casting Mould |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Demoulding: | Automatic |
Engine Cylinder Head Die HRC45 Metal Casting Molds
| Product Name: | Metal Casting Mould |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Demoulding: | Automatic |
Automobile Spare Parts ZL104 Pressure Die Casting Mould
| Product Name: | Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Product Material: | ZL104 |
| Demoulding: | Automatic |
High Strength Al EPS Foam Molding 50,000-100,000 Shots
| Features: | High Strength |
|---|---|
| Product Name: | EPS Foam Molding |
| Mould Life: | 50,000-100,000 Shots |
Hot / Cold Cor Box Cylinder Head Mold For Alloy Die Cast Products
| Product Name: | Cylinder Head Mold |
|---|---|
| Type: | Sand Casting |
| Application: | Car |
Rotor LKM FUTA Aluminium Die Casting Mould Products Customized
| Product Name: | Aluminium Die Casting Mould |
|---|---|
| Base: | LKM FUTA |
| Using Hardness: | >HRC45 |
Custom Aluminum OEM Cast Part Auto Product Alloy Die Casting Accessories
| Casting Method: | Casting |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
| Drawing Format: | PDF, DWG, IGS, STP, Etc. |
High Precision Making Molds For Metal Casting Accurate Efficient Design
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Demoulding: | Automatic |
Careful Design Aluminium Gravity Die Casting Cylinder Block Casting and Mould
| Product Name: | Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Demoulding: | Automatic |

