All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ housing aluminium die casting mould ] match 805 Products.
High Performance Aluminum Auto Parts Mould Anti Corrosion Longer Life
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Type: | Ordinary Sand Casting |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Low Pressure Aluminum Alloy Casting Molding Flywheel Shell
| Product Name: | Casting Molding Flywheel Shell |
|---|---|
| Mold Material: | Aluminum Alloy |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Hardware Permanent Mold Casting Aluminum For Automobile Parts ISO 9001
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Type: | Ordinary Sand Casting |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Car Permanent Mold Casting Aluminum Low Failure Rate For Machinery Part
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |
Heat Treatment Custom Casting Molds , Aluminum Casting Molds Low Maintenance
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Type: | Ordinary Sand Casting |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Low Maintenance Permanent Mold Casting Aluminum Using Hardness >HRC45
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |
OEM Aluminum Alloy Casting Sand Mold Material Corrosion Resistance
| Product Name: | Aluminum Alloy Casting |
|---|---|
| Mold Material: | EPS |
| Application: | Hardware, Car |
Low Pressure Auto Parts Mould Rugged Design High Machining Tolerance
| Product Name: | Aluminum Alloy Casting |
|---|---|
| Mold Material: | EPS |
| Application: | Hardware, Car |
OEM Aluminum Alloy Casting Lost Foam Average Wall Thickness >3mm For Auto Parts
| Product Name: | Aluminum Alloy Casting |
|---|---|
| Mold Material: | EPS |
| Application: | Hardware, Car |
Reliable Hardware Auto Parts Mould Smooth Surface Finish ISO 9001
| Demoulding: | Automatic |
|---|---|
| Mould Life: | >1,000,000 Shots |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |

