All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ housing aluminium die casting mould ] match 803 Products.
Cylinder Bolock ODM Sand Casting Mould For Automobile Industry
| Product Name: | Sand Casting Mould |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium, Steel, Grey Iron |
| Demoulding: | Automatic |
Oem Cylinder Block Gravity Sand Casting Mould For Foundry
| Product Name: | Sand Casting Mould |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium, Steel, Grey Iron |
| Demoulding: | Automatic |
High Precision ADC12 ADC10 Aluminium Gravity Die Casting Machinery Parts
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting Machinery Parts |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | High Precision |
OEM ODM Aluminium Gravity Die Casting Tempering Annealing Heat Treatment
| Product Name: | ODM Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| OEM ODM: | Yes |
| Using Hardness: | >HRC45 |
Foundry Adc12 Aluminium Gravity Die Casting Molds 4mm Wall Thickness
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting Molds |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Mould Life: | 50,000-100,000 Shots |
Engine Shell Aluminium Gravity Die Casting LPDC Automotive Die Casting
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Cavity: | Single Or Multiple |
| Feature: | High Precision |
Valve / Pump / Motor Housing Lost Foam Casting Products
| Product Name: | Die Cast Aluminum Tooling |
|---|---|
| Function: | High Temperature Resistance |
| Mold Material: | Metal Mold |
Low Maintenance Aluminium Gravity Die Casting Using Hardness >HRC45
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |
Low Maintenance Die Cast Aluminum Tooling High Operating Temperatures
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |
Shot Blast STEP Drawing Aluminium Pressure Die Casting
| Product Name: | Aluminium Pressure Die Casting |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |

