All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ high pressure aluminum die casting mold ] match 324 Products.
Motor Housing Mold Die Cast Aluminum Alloys Low Pressure
| Product Name: | Motor Housing Mold |
|---|---|
| Mold Material: | Aluminum Alloy |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Aluminum Alloy Low Pressure Die Casting Mould Front Frame For Automobile
| Product Name: | Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium |
| Demoulding: | Automatic |
Aluminum Casting Parts Pressure Die Casting Mould Foundry CNC Machining
| Product Name: | Multi Cavity Mold |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |
CNC Machining A360 ADC12 Pressure Die Casting Mould
| Product Name: | Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Mold Material: | A360 ADC12 |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Adc12 A380 Reusable Casting Aluminum In Steel Molds Low Pressure
| Product Name: | Casting Aluminum In Steel Molds |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Mould Life: | 50,000-100,000 Shots |
Die Casting Manufacturers Precision Custom Aluminum Gravity Die Casting Housing Service Magnesium Zinc Alloy Die Casting Parts
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Standard: | Client Specification |
Die Casting Aluminum Parts Zinc Mould Aluminium Gravity Auto Alloy Mold Automobile Automatic Centrifugal Aviation Die Casting
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Surface Treatment: | Polishing,sand Blasting,painting Anodizing Electroplating,etc |
High Machining Tolerance Die Cast Aluminum Tooling For Automobile Spare Parts
| Product Name: | Metal Casting Molds |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | Sand Mold |
Lost Foam Casting Custom Casting Molds , Die Casting Mold Stability Dimensional
| Product Name: | Cylinder Head Mold |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |
EPS Material Pressure Die Casting Mould Easily Assembled Durable Nature Rugged Design
| Product Name: | Aluminum Auto Parts Mould |
|---|---|
| Mold Material: | EPS |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |

