All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ gravity aluminium die casting mold ] match 187 Products.
High Stiffness Permanent Mold , Die Casting Tool Design Low Failure Rate
| Mould Life: | >1,000,000 Shots |
|---|---|
| Product Range: | Car, Hardware |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
High Performance Custom Casting Molds , Aluminum Casting Molds Heat Treatment
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Type: | Ordinary Sand Casting |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
High Precision ADC12 ADC10 Aluminium Gravity Die Casting Machinery Parts
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting Machinery Parts |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | High Precision |
Customized Aluminium Gravity Die Casting Permanent Mold Casting Low Pressure Aluminum Alloy Castings
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Surface Treatment: | Polishing,sand Blasting,painting Anodizing Electroplating,etc |
Die Casting Manufacturers Precision Custom Aluminum Gravity Die Casting Housing Service Magnesium Zinc Alloy Die Casting Parts
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Standard: | Client Specification |
Fine Finish Custom Casting Molds , Die Cast Aluminum Tooling Low Failure Rate
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Demoulding: | Automatic |
Auto spare Parts LM20 Aluminum Gravity Die Casting
| Product Name: | Aluminum Gravity Die Casting |
|---|---|
| Demoulding: | Automatic |
| Using Hardness: | >HRC45 |
A360 A356 LPDC Aluminum Low Pressure Die Casting Reducer Rear Housing
| Name: | Reducer Rear Housing |
|---|---|
| Pressure: | LPDC Casting |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Low Maintenance Aluminium Gravity Die Casting Using Hardness >HRC45
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |
Careful Design Aluminium Gravity Die Casting Cylinder Block Casting and Mould
| Product Name: | Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Demoulding: | Automatic |

