All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ cylinder head high pressure mold ] match 49 Products.
Low Maintenance Die Cast Aluminum Tooling High Operating Temperatures
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |
Custom Die Casting Parts Zinc Aluminum Machining For Motorcycle Engine Cylinder Block Metal Aluminium Alloy Materials
| Product Name: | Custom Casting Parts |
|---|---|
| Quality Control: | 100% Inspection |
| Mould Life: | 50,000-100,000 Shots |
Custom Metal Pressure Die Casting Mould High Hardness EPS Material
| Product Range: | Hardware, Car |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |
Custom Metal Aluminium Gravity Die Casting High Hardness EPS Material
| Mould Life: | 500,000-1,000,000 Shots |
|---|---|
| Using Hardness: | >HRC45 |
| Metal Color: | Black Metal |
Engine Cylinder Head Die HRC45 Metal Casting Molds
| Product Name: | Metal Casting Mould |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Demoulding: | Automatic |
High Precision ADC12 ADC10 Aluminium Gravity Die Casting Machinery Parts
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting Machinery Parts |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | High Precision |
Cylinder Block Hot Core Box Sand Casting Mould Customizable
| Product Name: | Sand Casting Mould |
|---|---|
| Mold Material: | Stainless Steel, Carbon Steel, Alloy Steel, Or Other Material |
| Application: | Car |
Low Maintenance Aluminium Gravity Die Casting Using Hardness >HRC45
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |
Custom Metal Permanent Mold Casting Aluminum High Hardness EPS Material
| Product Range: | Hardware, Car |
|---|---|
| Demoulding: | Automatic |
| Mould Life: | 500,000-1,000,000 Shots |
Custom Auto Parts CNC Four Axis Machining Aluminum Alloy Die-Casting Profile Hardware Polishing Mold Processing Casting Services
| Product Name: | Custom Casting Parts |
|---|---|
| Quality Control: | 100% Inspection |
| Mould Life: | 50,000-100,000 Shots |

