All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ custom aluminum oem cast part ] match 879 Products.
Tolerance 0.01-0.05mm Aluminum Die Casting Alloys For Automobile Medical
| Product Name: | Aluminum Die Casting Alloys |
|---|---|
| Tolerance: | Tolerance 0.01-0.05mm |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Low Maintenance Custom Casting Molds Aluminium Mold Making Heat Treatment
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Type: | Ordinary Sand Casting |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
High Level Permanent Aluminum Die Casting Mold Customized Size
| Advantages: | High Accuracy;Better Casting Tensile Strength;higher Production |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Color: | Customized |
High Precision Aluminum Die Casting Mould For Electronics , Furniture
| Product Name: | Low Pressure Aluminum Die Casting Mold |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium |
| Demoulding: | Automatic |
ADC10 ADC12 A380 Aluminum Metal Casting Molds Machinery Parts
| Product Name: | Aluminum Metal Casting Molds |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | EPS |
A356 Precision Aluminum Alloy Casting Metal Casting Process
| Product Type: | Aluminum Alloy Casting |
|---|---|
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
| Material: | A356 |
Low Pressure Aluminum Alloy Casting Molding Flywheel Shell
| Product Name: | Casting Molding Flywheel Shell |
|---|---|
| Mold Material: | Aluminum Alloy |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Low Pressure Gearbox Middle Housing Aluminum Die Casting Mold
| Product Name: | Gearbox Middle Housing |
|---|---|
| Customized: | According To Requirement |
| Using Hardness: | >HRC45 |
Low Pressure Aluminum Alloy Casting Car parts Engine Casing
| Product Name: | Aluminum Alloy Casting |
|---|---|
| Mold Material: | Aluminium |
| Application: | Car Parts |
Rear Housing Mold Aluminum Die Casting Surface Finish
| Product Name: | Aluminum Die Casting |
|---|---|
| Type: | Rear Housing Mold |
| Feature: | High Precision |

