All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ custom aluminum oem cast part ] match 889 Products.
Cylinder Block Aluminium Low Pressure Die Casting Agricultural Machinery Parts
| Product Name: | A380 Die Cast Aluminum |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |
High Strength Motot Housing Lost Foam Casting Molds For Automotive Spare Parts
| Product Name: | Motot Housing EPS Foam Mould |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Certification: | ISO9001 |
Automotive Spare Parts Motor Housing Mould By Lost Foam Casting OEM ODM
| Product Name: | Motot Housing EPS Foam Mould |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Certification: | ISO9001 |
ISO9001 4 Cylinder Head Mould Lost Foam Casting Molds For Automotive Spare Parts
| Product Name: | Cylinder Head Lost Foam Mould |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Certification: | ISO9001 |
Vertical Parted Molding Line Mould For Automatic Molding Line Equipment
| Product Name: | Vertical-Parted Molding Line Mould |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Mould Life: | 50,000-100,000 Shots |
Motor Housing Aluminium Die Casting Mould Heat Treatment
| Product Name: | Motor Housing |
|---|---|
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Aluminum Auto Parts Mould Vehicle Transmission Subframe
| Product Name: | Subframe |
|---|---|
| Mold Material: | EPS |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Engine Parts Motorcycle Cylinder Head Mould Aluminum
| Product Name: | Motorcycle Cylinder Head |
|---|---|
| Type: | Ordinary Sand Casting |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Aluminum Alloys Lost Foam Casting For Motor Pump Parts
| Product Name: | Lost Foam Casting |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium Alloy |
| Demoulding: | Automatic |
Foam Mold Lost Foam V Method EPS Mold Aluminum Hole Vent Plug 10mm
| Product Name: | EPS Foam Mould |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Certification: | ISO9001 |

