All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ custom aluminum oem cast part ] match 889 Products.
High Precision Lost Foam Casting EPS Foam Mould High Accurate Mold Size
| Product Name: | EPS Foam Mould |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Type: | Lost Foam Casting |
Fine Finish Custom Aluminum Molds High Tensile Strength For Auto Parts
| Product Name: | Aluminum Auto Parts Mould |
|---|---|
| Mold Material: | EPS |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Low Maintenance Auto Parts Mould Aluminum Machining Casting Heat Treatment
| Product Name: | Aluminum Auto Parts Mould |
|---|---|
| Mold Material: | EPS |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
OEM Butterfly Valve Body Eps Foam Molding High Strength Low Maintenance
| Features: | High Strength \ Durable |
|---|---|
| Product Name: | EPS Foam Mould |
| Mould Life: | 50,000-100,000 Shots |
Long Life Using Custom Metal Casting Molds High Production Efficiency
| Type: | Lost Foam Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Customized: | Yes |
Butterfly Valve Body Lost Foam Casting Molds , EPS Mould
| Features: | High Strength \ Durable |
|---|---|
| Product Name: | EPS Foam Mould |
| Service: | OEM\ODM |
High Machining Tolerance Pressure Die Casting Mould Average Wall Thickness >3mm
| Product Name: | Aluminum Auto Parts Mould |
|---|---|
| Mold Material: | EPS |
| Customized: | Yes |
Machinery Part High Precision Mold , Aluminium Mold Making Rugged Design
| Mold Material: | EPS |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Application: | Car |
Industrial High Precision Mold , Aluminium Mold Making For Machinery Part
| Average Wall Thickness: | >3mm |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Type: | Lost Foam Casting |
Precision Tooling Design Silver Casting Molds Excellent Chemical Stability
| Product Name: | Metal Casting Molds |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | Sand Mold |

