All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ aluminium material die casting ] match 939 Products.
Casting Aluminum Motor Side Cover Engine Side Cover
| Product Name: | Motor Side Cover |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Mould Life: | 50,000-100,000 Shots |
A356 Permanent Mold Casting Aluminum CT4-CT6 Tolerance
| Product Name: | Permanent Mold Casting Aluminum |
|---|---|
| Material: | A356 |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Powder Coating Aluminum Casting Molds Sand Casting CNC Machining
| Product Name: | Aluminum Casting Molds |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |
Anti Corrosion Metal Casting Molds Foundry Lost Wax Casting Aluminum
| Product Name: | Foundry Lost Wax Casting Aluminum |
|---|---|
| Mold Material: | EPS |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Construction machinery EPS Metal Casting Molds 50,000-100,000 Shots
| Product Name: | EPS Metal Casting Molds |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | EPS |
DIN Standard A356 T6 Aluminum Alloy Casting Surface Treading
| Product Name: | Aluminum Alloy Casting |
|---|---|
| Material: | A356 T6 |
| Application: | Industrial Equipment Accessories |
Motorcycle Frame ADC3 Aluminum Alloy Casting CNC Machining CNC Milling
| Product Name: | Aluminum Alloy Casting |
|---|---|
| Material: | A356 T6 |
| Application: | Industrial Equipment Accessories |
EPS Lost Foam Casting Parts New Energy Vehicles Automatic Gearbox
| Product Name: | EPS Lost Foam Casting Parts |
|---|---|
| Products: | New Energy Vehicles Automatic Gearbox |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Car Parts EPS Lost Foam Casting Molds Aluminum Alloy
| Name: | Lost Foam Casting Molds |
|---|---|
| Application: | Car |
| Material: | Aluminum Alloy |
Car Parts Aluminum Alloy Casting For Automobile Industry Rugged Design
| Name: | Aluminum Alloy Castings |
|---|---|
| Application: | Car |
| Material: | Aluminum Alloy |

