All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ alloy aluminium die casting mould ] match 490 Products.
ISO3522-84 ADC12 Die Casting Aluminium Alloys For Heat Sink
| Product Name: | Die Casting Aluminium Alloys |
|---|---|
| Application: | Heat Sink |
| Demoulding: | Automatic |
Anti Corrosion A319 Aluminium Alloy Die Casting For Alternator Covers
| Product Name: | Aluminium Alloy Die Casting |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | EPS |
Adc12 A357 Astm B108 A380 Aluminium Alloy Die Casting Marine Parts
| Product Name: | Aluminium Alloy Die Casting |
|---|---|
| Mold Material: | Adc12 A357 Astm B108 A380 |
| Application: | Metal Hardware, Car |
Engine Shell Aluminium Gravity Die Casting LPDC Automotive Die Casting
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Cavity: | Single Or Multiple |
| Feature: | High Precision |
Customized Aluminium Gravity Die Casting Permanent Mold Casting Low Pressure Aluminum Alloy Castings
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Surface Treatment: | Polishing,sand Blasting,painting Anodizing Electroplating,etc |
Die Casting Aluminum Parts Zinc Mould Aluminium Gravity Auto Alloy Mold Automobile Automatic Centrifugal Aviation Die Casting
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Surface Treatment: | Polishing,sand Blasting,painting Anodizing Electroplating,etc |
Custom CNC Machined Aluminum Die Casting ADC12 Parts Service Alloy Manufacturer Zinc Alloy Mould Gravity Casting
| Product Name: | Cast Aluminum Parts |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Surface Treatment: | Polish. Etched. Texture |
Gravity Casting Manufacturer Offers Non-Standard Aluminum Alloy Casting Moulds Providing Design Samples
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Standard: | Client Specification |
OEM Design Lost Foam Sand Casting Aluminum Alloy Die Cast Housing
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Demoulding: | Automatic |
Auto Car Aluminium Pressure Die Casting Products A380 Customer Drawing
| Product Name: | Aluminium Pressure Die Casting Products |
|---|---|
| Material: | A380 |
| Average Wall Thickness: | >3mm |

