All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ reliable aluminum die casting mold ] match 132 Products.
Coupler Housing Pressure Die Casting Mould Single Or Multiple Cavity
| Product Name: | Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Cavity: | Single Or Multiple |
| Feature: | High Precision |
OEM ODM Design Metal Casting Molds ISO 9001 High Tensile Strength
| Product Name: | Metal Casting Molds |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | Sand Mold |
Customized Surface Finish Aluminium Pressure Die Casting Engine Blocks
| Product Name: | Aluminium Pressure Die Casting |
|---|---|
| Material: | Aluminium |
| Product Range: | Engine Blocks |
CNC Machining Aluminium Casting Molds New Energy Battery Cover
| Product Name: | New Energy Battery Cover |
|---|---|
| Type: | Aluminium Casting Molds |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
HT200 Pressure Die Casting Mould Gray Iron Gearbox Housing
| Product Name: | Foundry Low Pressure Aluminum Casting |
|---|---|
| Material: | ADC12 A380 |
| Product Range: | Electric Drive Motor Housing |
Custom Engine Housing Die Casting Car Engine Cylinder Block for Hyundai Kia Mold Casting Small Die Casting Product Custom
| Product Name: | Cylinder Head Mold |
|---|---|
| Demoulding: | Automatic |
| Using Hardness: | >HRC45 |
OEM New Energy Motor Housing Die Casting Aluminum Mold Low Pressure
| Product Name: | New Energy Motor Housing |
|---|---|
| Type: | Low Pressure Casting |
| Feature: | High Precision |
Cnc Machining Aluminium Alloy Die Casting For Auto Parts
| Weight: | 1-100kg |
|---|---|
| Casting Method: | Casting |
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
Custom Aluminum OEM Cast Part Auto Product Alloy Die Casting Accessories
| Casting Method: | Casting |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
| Drawing Format: | PDF, DWG, IGS, STP, Etc. |
Low Maintenance Pressure Die Casting Mould Aluminum Machining Casting Heat Treatment
| Product Name: | Aluminum Auto Parts Mould |
|---|---|
| Type: | Lost Foam Casting |
| Application: | Car |

