All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ pressure die casting mould design ] match 382 Products.
OEM Custom High Pressure Aluminum Die Casting Parts Permanent Mold Casting Services
| Product Name: | Permanent Mold Casting |
|---|---|
| Demoulding: | Automatic |
| Using Hardness: | >HRC45 |
Reliable Aluminium Aluminium Gravity Die Casting Smooth Surface Finish
| Material: | Aluminum |
|---|---|
| Process: | Casting |
| Advantages: | High Accuracy;Better Casting Tensile Strength |
Cold Core Box Aluminium Mold Making , Custom Casting Molds Rugged Design
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |
OEM Aluminum Metal Mould Casting Gravity Casting for Auto Parts
| Product Name: | Cast Aluminum Parts |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Surface Treatment: | Polishing,sand Blasting,painting Anodizing Electroplating,etc |
OEM Lost Foam Casting Custom Casting Molds , Die Casting Mold Water Pump Parts Impeller
| Product Name: | Multi Cavity Mold |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |
High Stiffness Permanent Mold Casting Aluminum Foundry CNC Machining
| Demoulding: | Automatic |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Reliable Aluminium Permanent Mold Casting Aluminum Smooth Surface Finish
| Product's Design: | Customized As Customers' Drawings Or Samples |
|---|---|
| Advantages: | High Accuracy;Better Casting Tensile Strength |
| Material: | Aluminum |
Lost Foam Casting Custom Casting Molds , Die Casting Mold Stability Dimensional
| Product Name: | Cylinder Head Mold |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |
ISO Aluminum Alloy Casting Sand Casting Moulds Of Cylinder Head For Foundry
| Product Name: | Metal Casting Mould |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Demoulding: | Automatic |
Low Pressure Auto Parts Mould Rugged Design High Machining Tolerance
| Product Name: | Aluminum Alloy Casting |
|---|---|
| Mold Material: | EPS |
| Application: | Hardware, Car |

