All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ pressure die casting mould design ] match 382 Products.
High Precision ADC12 ADC10 Aluminium Gravity Die Casting Machinery Parts
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting Machinery Parts |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | High Precision |
OEM ODM Custom High Pressure Aluminum Die Casting Mold Alloy Mold For Auto Parts
| Casting Method: | Casting |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
| Drawing Format: | PDF, DWG, IGS, STP, Etc. |
OEM Custom Aluminum Alloy Die Casting Auto Spare Parts Custom Die Cast Aluminum Part
| Casting Method: | Casting |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
| Drawing Format: | PDF, DWG, IGS, STP, Etc. |
Customize Sand Casting and Machining Gearbox Mould by Gravity/Low Pressure Casting
| Product Name: | Die Cast Aluminum Tooling |
|---|---|
| Mold Material: | Metal Mold |
| Type: | Special Casting |
CNC Lathe Machining ADC12 Aluminum Die Casting Mold
| Product Name: | ADC12 Aluminum Die Casting Mold |
|---|---|
| Product Material: | ADC12 Aluminium |
| Demoulding: | Automatic |
OEM New Energy Motor Housing Die Casting Aluminum Mold Low Pressure
| Product Name: | New Energy Motor Housing |
|---|---|
| Type: | Low Pressure Casting |
| Feature: | High Precision |
Low Pressure GDC Aluminium Gravity Die Casting Sinotruk Gearbox
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Product: | Sinotruk Gearbox |
custom Low Pressure Aluminum Casting Front Automotive Car Line
| Product Name: | Low Pressure Aluminum Casting |
|---|---|
| Usage: | Automotive Car Line |
| Demoulding: | Automatic |
OEM Manufacturing Services for Custom High-Pressure Aluminum Die Casting Parts Sheet Metal Fabrication Permanent Molds
| Product Name: | Permanent Mold Casting |
|---|---|
| Demoulding: | Automatic |
| Using Hardness: | >HRC45 |
Die Casting Manufacturers Precision Custom Aluminum Gravity Die Casting Housing Service Magnesium Zinc Alloy Die Casting Parts
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Standard: | Client Specification |

