All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ precision aluminum die casting mold ] match 777 Products.
HRC45 A357 Aluminum Metal Casting Molds Cylinder Head parts
| Product Name: | Aluminum Metal Casting Molds |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Mould Life: | 50,000-100,000 Shots |
Tolerance 0.01-0.05mm Aluminum Die Casting Alloys For Automobile Medical
| Product Name: | Aluminum Die Casting Alloys |
|---|---|
| Tolerance: | Tolerance 0.01-0.05mm |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
ADC10 ADC12 A380 Aluminum Metal Casting Molds Machinery Parts
| Product Name: | Aluminum Metal Casting Molds |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | EPS |
CT3 CT9 Aluminum Gravity Die Casting Aluminum Die Casting Mould
| Name: | Aluminum Gravity Die Casting |
|---|---|
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
| Demoulding: | Automatic |
Foundry Adc12 Aluminium Gravity Die Casting Molds 4mm Wall Thickness
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting Molds |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Mould Life: | 50,000-100,000 Shots |
Precision Aluminium Die Casting Mould For Automobile Spare Parts
| Product Name: | Die Casting Mould |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Mould Life: | 500,000-1,000,000 Shots |
High Precision Pressure Die Casting Mould For Rear Housing
| Product Name: | Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Material: | ADC12 A380 |
| Product Range: | Rear Housing |
Customized Machinery Part Metal Aluminum Alloy Mold Die Casting Molding Service
| Product Name: | Metal Casting Molds |
|---|---|
| Shaping Mode: | Plastic Injection Mould |
| Mold Material: | 738H |
Auto Parts Gravity Alloy Aluminium Die Casting Mold
| Product Name: | Aluminium Die Casting Mould |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |
A356 Precision Aluminum Alloy Casting Metal Casting Process
| Product Type: | Aluminum Alloy Casting |
|---|---|
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
| Material: | A356 |

