All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ precision aluminum die casting mold ] match 786 Products.
Adc12 A380 Lpdc Low Pressure Die Casting Aluminum Motor Housing
| Product Name: | Low Pressure Die Casting Aluminum |
|---|---|
| Surface: | Powder Coated |
| Demoulding: | Automatic |
Machine Headboard Aluminium Die Casting Mould Customized Color Corrosion Resistance
| Product Material: | Aluminium |
|---|---|
| Product Name: | Aluminum Die Cast Mould Making |
| Service: | OEM ODM Customised |
Low Leakage Raft Reusable Aluminum Casting Molds Good Stiffness For Auto Part
| Service: | OEM ODM Customised |
|---|---|
| Material: | Aluminum |
| Application: | Auto,Machine Parts,auto Parts Mould |
Mine Car Bracket Aluminium Die Casting Mould OEM ODM Customised Color
| Product Name: | Aluminum Die Cast Mould Making |
|---|---|
| Material: | Aluminum |
| Service: | OEM ODM Customised |
Professional Intake Pipe Reusable Aluminum Casting Molds High Accuracy
| Product Material: | Aluminium |
|---|---|
| Shaping Mode: | Die Casting |
| Product Name: | Aluminum Die Cast Mould Making |
OEM ODM Aluminium Die Casting Mould Products Cars Clutch Housing
| Product Name: | Aluminium Die Casting Mould |
|---|---|
| Product Material: | 6063 |
| Using Hardness: | >HRC45 |
Bridge Tube Aluminium Die Casting Mould Rugged Design Smooth Surface
| Shaping Mode: | Die Casting |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium |
| Service: | OEM ODM Customised |
Cold Core Box Aluminium Mold Making , Custom Casting Molds Easily Assembled
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |
Professional Die Casting Mold Corrosion Resistance High Production Efficiency
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Type: | Ordinary Sand Casting |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Fine Finish Aluminium Gravity Die Casting 50000-100000 Shots Mould Life
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Using Hardness: | >HRC45 |

