All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ precision aluminium die casting mould ] match 857 Products.
Custom A356 6063 Aluminum Alloy Casting Electric Motor Parts
| Product Name: | Aluminum Alloy Casting |
|---|---|
| Mold Material: | EPS |
| Application: | Hardware, Car |
OEM ODM Aluminum Alloy Casting For Every Industry Rust Resistance
| Name: | Aluminum Alloy Castings |
|---|---|
| Application: | Every Industry |
| Material: | Aluminum Alloy |
EPS Four Cylinder Head Car Parts Lost Foam Casting Molds Aluminum Alloy
| Name: | Four Cylinder Head With Lost Foam Casting Molds |
|---|---|
| Application: | Automobile |
| Cating Material: | Aluminum Alloy |
Auto Parts Metal Casting Molds Motor Housing End Cover
| Product Name: | Motor Housing-End Cover |
|---|---|
| Mold Material: | EPS |
| Product Material: | Aluminium |
Casting Aluminum Motor Side Cover Engine Side Cover
| Product Name: | Motor Side Cover |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Mould Life: | 50,000-100,000 Shots |
Globe Valve Slip Casting Molds , Foam Casting Molds Precision Machining
| Mold Material: | EPS |
|---|---|
| Certification: | ISO, ISO 9000 |
| Type:: | EPS Foam Mould |
A356 Permanent Mold Casting Aluminum CT4-CT6 Tolerance
| Product Name: | Permanent Mold Casting Aluminum |
|---|---|
| Material: | A356 |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Powder Coating Aluminum Casting Molds Sand Casting CNC Machining
| Product Name: | Aluminum Casting Molds |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |
Anti Corrosion Metal Casting Molds Foundry Lost Wax Casting Aluminum
| Product Name: | Foundry Lost Wax Casting Aluminum |
|---|---|
| Mold Material: | EPS |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Construction machinery EPS Metal Casting Molds 50,000-100,000 Shots
| Product Name: | EPS Metal Casting Molds |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | EPS |

