All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ precision aluminium die casting mould ] match 870 Products.
Powder Coating / Polishing Low Pressure Die Casting Four Cylinder Block
| Product Name: | CNC Machined Aluminum Gravity Die Casting |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Using Hardness: | >HRC45 |
Auto Body Parts Manufacturer OEM Aluminum Die Cast Parts Service Alloy Die Casting Products
| Product Name: | Custom Casting Parts |
|---|---|
| Quality Control: | 100% Inspection |
| Mould Life: | 50,000-100,000 Shots |
Hammer Head Metal Casting Tools , Die Casting Tool Design Smooth Surface
| Name: | OEM/ODM Factory Aluminum Die Casting |
|---|---|
| Application: | Auto |
| Service: | OEM ODM Customised |
Low Pressure Gearbox Middle Housing Aluminum Die Casting Mold
| Product Name: | Gearbox Middle Housing |
|---|---|
| Customized: | According To Requirement |
| Using Hardness: | >HRC45 |
Custom Auto Parts CNC Four Axis Machining Aluminum Alloy Die-Casting Profile Hardware Polishing Mold Processing Casting Services
| Product Name: | Custom Casting Parts |
|---|---|
| Quality Control: | 100% Inspection |
| Mould Life: | 50,000-100,000 Shots |
High Precision ADC12 ADC10 Aluminium Gravity Die Casting Machinery Parts
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting Machinery Parts |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | High Precision |
Foundry A356 Die Casting Aluminium Alloys Industrial Equipment Accessories
| Product Name: | Die Casting Aluminium Alloys |
|---|---|
| Material: | A356 |
| Application: | Industrial Equipment Accessories |
Auto Car Aluminium Pressure Die Casting Products A380 Customer Drawing
| Product Name: | Aluminium Pressure Die Casting Products |
|---|---|
| Material: | A380 |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Foundry A356 A319 Aluminium Gravity Die Casting Parts As Drawing
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |
High Precision 6063 Alloy Aluminum Die Casting Light Fixture / Lamp Cover
| Product Name: | 6063 Alloy Aluminum Die Casting |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Product Material: | 6063 |

