All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ oem odm aluminum die casting mold ] match 746 Products.
OEM EPS Foam Mould Customized Long Life Using Corrosion Resistance ISO9001
| Product Name: | EPS Foam Mould |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Certification: | ISO9001 |
OEM Foundry Gray/Ductile Iron/ Steel Sand Casting Service Machinery Parts
| Product Name: | Sand Casting Mould |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium, Steel, Grey Iron |
| Demoulding: | Automatic |
High Stiffness Auto Parts Mould Low Failure Rate For Alloy Die Cast Products
| Product Name: | EPS Aluminium Mould For Automobile Cars By Lost Foam Casting |
|---|---|
| Mold Material: | Aluminium |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
OEM Butterfly Valve Body Eps Foam Molding High Strength Low Maintenance
| Features: | High Strength \ Durable |
|---|---|
| Product Name: | EPS Foam Mould |
| Mould Life: | 50,000-100,000 Shots |
High Precision Metal Casting Molds 50000 Shots Lifetime High Production Efficiency
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Long Life Using Aluminium Gravity Die Casting Using Hardness >HRC45
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Demoulding: | Automatic |
Hardware Car Aluminium Gravity Die Casting Automatic Demoulding ISO 9001
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Demoulding: | Automatic |
Aluminium Alloy Sand Casting Gravity Casting Metal Mould for Auto Spare Casting Parts
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Demoulding: | Automatic |
Electronics Aluminium Gravity Permanent Mold Casting Powder Coating
| Product Name: | Gravity Permanent Mold Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Demoulding: | Automatic |
0.02mm Tolerance ADC12 Low Pressure Aluminum Casting Products Automotive Components
| Product Name: | Low Pressure Aluminum Casting Products |
|---|---|
| Demoulding: | Automatic |
| Using Hardness: | >HRC45 |

