All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ oem die casting auto spare parts ] match 93 Products.
New Energy Motor Shell Die Casting Mold Low Pressure
| Product Name: | New Energy Motor Shell |
|---|---|
| Application: | EV |
| Pressure: | Low Pressure |
OEM Custom Metal Aluminum Die Casting Low Pressure Casting Mold Factory
| Product Name: | LPDC Low Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Application: | Motor Parts |
| Pressure: | Low Pressure |
Long Life Using Aluminium Gravity Die Casting Using Hardness >HRC45
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Demoulding: | Automatic |
Hardware Car Aluminium Gravity Die Casting Automatic Demoulding ISO 9001
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Demoulding: | Automatic |
Aluminum Alloy Casting and Molds With Lost Foam Casting Process
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Demoulding: | Automatic |
Mining Machinery Spare Parts Mould EPS Lost Foam Casting Molds OEM ODM
| Name: | Mining Machinery Spare Parts Mould |
|---|---|
| Application: | All Kinds |
| Material: | Aluminum Alloy |
Automobile Spare Parts HRC45 Lost Foam Aluminium Casting Molds
| Product Name: | Sand Casting Mould |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium, Steel, Grey Iron |
| Demoulding: | Automatic |
Injection IATF 16949 Low Pressure Aluminum Casting
| Product Name: | Low Pressure Aluminum Casting |
|---|---|
| Mold Material: | Aluminium |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Customized Design Metal Casting Molds Fine Finish for Automobile Spare Parts
| Product Name: | Metal Casting Molds |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Durable Metal Casting Molds , High Precision Mold For Automobile Spare Parts
| Product Name: | Aluminum Auto Parts Mould |
|---|---|
| Mold Material: | Aluminum |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |

