All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ oem casting aluminum parts ] match 889 Products.
Second Axis Rear Bearing Cap Truck And Auto Parts Casting Mould
| Product Name: | Second Axis Rear Bearing Cap |
|---|---|
| Mold Material: | EPS |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
738H Metal Casting Molds for Cylinder Heads with CNC Precision
| Product Name: | Metal Casting Molds |
|---|---|
| Mold Material: | 738H |
| Cavity: | Single Or Multiple |
Manufacturer of PVC Mold Plastic Injection Mold for Automotive Lamp/Parts High Quality Aluminum Auto Parts Mould
| Name: | Plastic Injection Mold |
|---|---|
| Mould Life: | >1,000,000 Shots |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
High Precision Making Molds For Metal Casting Accurate Efficient Design
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Demoulding: | Automatic |
Careful Design Aluminium Gravity Die Casting Cylinder Block Casting and Mould
| Product Name: | Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Demoulding: | Automatic |
Long Life Using Aluminium Gravity Die Casting Using Hardness >HRC45
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Demoulding: | Automatic |
Hardware Car Aluminium Gravity Die Casting Automatic Demoulding ISO 9001
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Demoulding: | Automatic |
High Strength Die Casting Mold Design , Die Cast Tooling Long Life Using
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Demoulding: | Automatic |
Aluminium Alloy Sand Casting Gravity Casting Metal Mould for Auto Spare Casting Parts
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Demoulding: | Automatic |
50000 Shots Lifetime EPS Metal Casting Molds High Production Efficiency
| Product Name: | Metal Casting Molds |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | EPS |

