All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ oem aluminum die casting products ] match 881 Products.
High Stiffness Permanent Mold Casting Aluminum Foundry CNC Machining
| Demoulding: | Automatic |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
High Stiffness Metal Casting Molds 50000 Shots Lifetime Precision Machining
| Product Name: | Metal Casting Molds |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | Sand Mold |
Custom Service Permanent Mold Casting A356 Gravity Casting Aluminum Alloy Gravity Castings
| Product Name: | Cast Aluminum Parts |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Surface Treatment: | Polishing,sand Blasting,painting Anodizing Electroplating,etc |
Metal Foundry Steel Gray / Grey / Ductile Cast Iron Aluminum Sand Iron Casting
| Product Name: | Metal Casting Mould |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Demoulding: | Automatic |
Smooth Surface Finish Die Cast Aluminum Tooling , Aluminum Casting Molds
| Product Name: | Cylinder Block |
|---|---|
| Type: | Sand Casting |
| Application: | Car |
Die Cast Aluminum Tooling , Custom Casting Molds For Cylinder Head
| Product Name: | Cylinder Head Mold |
|---|---|
| Process: | Gravity Casting |
| Application: | Car |
Injection IATF 16949 Low Pressure Aluminum Casting
| Product Name: | Low Pressure Aluminum Casting |
|---|---|
| Mold Material: | Aluminium |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Custom Aluminum Casting Die Cast Parts by Lost Foam Casting Process
| Product Name: | EPS Mould |
|---|---|
| Mold Material: | Aluminium |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Metal Casting Moulds for Foundry Customized Metal Parts Sand Casting Aluminum Alloy Casting
| Product Name: | Metal Casting Mould |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Demoulding: | Automatic |
High Strength Aluminum Metal Casting Molds Customized Design ISO 9001
| Product Name: | Metal Casting Molds |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | Sand Mold |

