All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ oem aluminum die casting products ] match 887 Products.
Custom Design Pressure Die Casting Mould Components Machining Part
| Brand Name | Liushi |
|---|---|
| Model Number | Low Pressure Aluminum Casting Mold |
HRC45 A357 Aluminum Metal Casting Molds Cylinder Head parts
| Product Name: | Aluminum Metal Casting Molds |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Mould Life: | 50,000-100,000 Shots |
A383 Aluminum Sand Casting Foundry Auto Parts Al Die Casting
| Product Name: | Aluminum Sand Casting Foundry |
|---|---|
| Mold Material: | Sand Mold |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Cylinder Block Aluminium Low Pressure Die Casting Agricultural Machinery Parts
| Product Name: | A380 Die Cast Aluminum |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |
OEM ADC12 A380 Low Pressure Die Casting Mould Military Box
| Product Name: | ADC12 A380 Low Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Coupler Housing Pressure Die Casting Mould Single Or Multiple Cavity
| Product Name: | Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Cavity: | Single Or Multiple |
| Feature: | High Precision |
Custom Made Aluminium Die Casting Mold Front And Rear Subframe Assembly
| Product Name: | Aluminium Die Casting Mold |
|---|---|
| Surface: | Powder Coating |
| Demoulding: | Automatic |
Gravity Casting Manufacturer Offers Non-Standard Aluminum Alloy Casting Moulds Providing Design Samples
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Standard: | Client Specification |
Aluminum Alloy Casting and Molds With Lost Foam Casting Process
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Demoulding: | Automatic |
Structure Design High Precision Mold Low Failure Rate For Alloy Die Cast Products
| Product Name: | EPS Aluminium Mould For Automobile Cars By Lost Foam Casting |
|---|---|
| Mold Material: | Aluminium |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |

