All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ oem aluminum die cast parts ] match 886 Products.
Long Life Using Custom Metal Casting Molds High Production Efficiency
| Type: | Lost Foam Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Customized: | Yes |
Rugged Design Reusable Aluminum Casting Molds Eco Friendly Corrosion Resistance
| Product Name: | EPS Foam Mould |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Type: | Lost Foam Casting |
Butterfly Valve Body Lost Foam Casting Molds , EPS Mould
| Features: | High Strength \ Durable |
|---|---|
| Product Name: | EPS Foam Mould |
| Service: | OEM\ODM |
Reusable Aluminum Casting Molds Corrosion Resistance Eco Friendly
| Product Name: | EPS Foam Mould |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Type: | Lost Foam Casting |
Adc6 Aluminium Alloy Metal Casting Molds Auto Parts Heat Treatment
| Product Name: | Metal Casting Molds |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | EPS |
Aluminum Alloy ADC10 EPS Injection Molding Fine Finish
| Type: | EPS Injection Molding |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Customized: | Yes |
CT4-CT9 Tolerance Metal Casting Molds Aluminium Gravity Casting
| Product Name: | Metal Casting Molds |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Mould Life: | 50,000-100,000 Shots |
Automotive Spare Parts Motor Housing Mould By Lost Foam Casting OEM ODM
| Product Name: | Motot Housing EPS Foam Mould |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Certification: | ISO9001 |
ISO9001 4 Cylinder Head Mould Lost Foam Casting Molds For Automotive Spare Parts
| Product Name: | Cylinder Head Lost Foam Mould |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Certification: | ISO9001 |
Powder Coating Metal Casting Molds Transmission Front Housing
| Product Name: | Transmission Front Housing |
|---|---|
| Mold Material: | Sand Mold |
| Surface Treatment: | Powder Coating / Painting |

