All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ oem aluminum die cast parts ] match 886 Products.
HRC45 Metal Casting Molds Cylinder Head , Ductile Iron Casting Iso Certification
| Product Name: | Metal Casting Mould |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Demoulding: | Automatic |
Cylinder Head Aluminium Grey Iron Casting / Customized Metal Parts
| Product Name: | Metal Casting Mould |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Demoulding: | Automatic |
Powder Coating Aluminum Casting Molds Sand Casting CNC Machining
| Product Name: | Aluminum Casting Molds |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |
Spare Parts Diy Aluminum Casting Molds
| Product Name: | Multi Cavity Mold |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |
Precision Machining Diy Aluminum Casting Molds High Temperature Resistance
| Product Name: | Multi Cavity Mold |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |
1000000 Shots AL7075 Aluminum Casting Molds Auto Parts
| Product Name: | Aluminum Casting Molds |
|---|---|
| Mold Material: | EPS |
| Application: | Auto Parts |
A413 Aluminium Gravity Casting A356 Cast Aluminum Engine Block
| Product Name: | Aluminium Gravity Casting |
|---|---|
| Mold Material: | EPS |
| Product Material: | Aluminium |
OEM 4 Cylinder Head Casting Gray Iron Automotive Components
| Product Name: | Cylinder Head Casting |
|---|---|
| Demoulding: | Automatic |
| Using Hardness: | >HRC45 |
Aluminium Alloy LFC Lost Foam Casting Molds Hydraulic cylinder parts
| Product Name: | Lost Foam Casting Molds |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium Alloy |
| Demoulding: | Automatic |
ISO9001 Flange Mould EPS Lost Foam Casting Molds Corrosion Protection
| Name: | Flange Mould |
|---|---|
| Application: | All Kinds |
| Material: | Aluminum Alloy |

