All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ oem aluminum die cast parts ] match 880 Products.
High Precision Custom Aluminum Die Casting Mold for Metal Parts
| Product Name: | Toolings |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | Aluminium |
Customized Aluminum Die Casting Mould For Automotive Motorcycle Parts
| Casting Method: | Casting |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
| Drawing Format: | PDF, DWG, IGS, STP, Etc. |
Die Casting Aluminum Parts Zinc Mould Aluminium Gravity Auto Alloy Mold Automobile Automatic Centrifugal Aviation Die Casting
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Surface Treatment: | Polishing,sand Blasting,painting Anodizing Electroplating,etc |
Custom CNC Machined Aluminum Die Casting ADC12 Parts Service Alloy Manufacturer Zinc Alloy Mould Gravity Casting
| Product Name: | Cast Aluminum Parts |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Surface Treatment: | Polish. Etched. Texture |
Professional Custom Die Casting Services Aluminum Die Casting Mould Metal Mold Die Casting Auto Parts Metal Parts
| Name: | Plastic Injection Mold |
|---|---|
| Mould Life: | >1,000,000 Shots |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
OEM Aluminum Alloy Casting Four Cylinder Engine For Passenger Vehicles
| Product Name: | Four-Cylinder Engine |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloys |
| Size: | OEM |
LPDC Aluminum Die Casting Mould Engine Housing Motor Components
| Product Name: | Engine Housing |
|---|---|
| Type: | Motor Components |
| Mold Material: | Sand Mold |
OEM Services Custom Aluminum Alloy Die Casting Parts Mold For Motorcycle Auto Casting
| Product Name: | Custom Casting Parts |
|---|---|
| Quality Control: | 100% Inspection |
| Mould Life: | 50,000-100,000 Shots |
Custom Made Auto Aluminum Alloy Casting Parts Die Casting Processing Vehicle Products
| Product Name: | Aluminum Four Cylinder Block |
|---|---|
| Application: | Gears Pistons Parts |
| Mould Life: | 50,000-100,000 Shots |
Hardware High Precision Aluminum Low Pressure Die Casting
| Product Name: | LPDC Low Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Application: | Motor Parts |
| Pressure: | Low Pressure |

