All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ oem aluminum die cast parts ] match 886 Products.
Long Life Using Aluminium Gravity Die Casting Using Hardness >HRC45
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Demoulding: | Automatic |
Hardware Car Aluminium Gravity Die Casting Automatic Demoulding ISO 9001
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Demoulding: | Automatic |
OEM Aluminium Gravity Die Casting For Machining Auto Spare Part
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Demoulding: | Automatic |
ADC12 Aluminium Metal Casting Molds With Powder Coating
| Product Keywords: | Metal Casting Molds |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Material: | ADC12 Aluminium |
Engine Parts Aluminum Alloy Sand Casting Cylinder Body With Grey Iron Mold Material
| Name: | Cylinder Body Sand Core |
|---|---|
| Application: | Engine Parts |
| Material: | Aluminum Alloy |
Precision Machining Die Cast Aluminum Tooling , High Precision Mold Eco Friendly
| Product Name: | Metal Casting Molds |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | Sand Mold |
Metal High Precision Mold , Die Cast Aluminum Tooling Easily Assembled
| Product Name: | Metal Casting Molds |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | Sand Mold |
Reliable Aluminium Aluminium Gravity Die Casting Smooth Surface Finish
| Material: | Aluminum |
|---|---|
| Process: | Casting |
| Advantages: | High Accuracy;Better Casting Tensile Strength |
OEM/ODM China Supplier Lost Foam Sand Casting Foundry Aluminum Alloy Casting
| Product Name: | Metal Casting Molds |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | Sand Mold |
Motor Housing Permanent Mold Casting Aluminum For Auto Parts
| Product Name: | Permanent Mold Casting |
|---|---|
| Demoulding: | Automatic |
| Using Hardness: | >HRC45 |

