All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ oem aluminum die cast parts ] match 886 Products.
Anodize Thickness 3mm Aluminum Alloy Casting Cnc Machining Service
| Product Name: | Aluminum Alloy Casting |
|---|---|
| Machined Surface Quality: | Ra 0.8-Ra3.2 |
| Demoulding: | Automatic |
ADC12 ADC3 ADC5 Al Die Casting Components For Cylinder Block
| Product Name: | Al Die Casting |
|---|---|
| Type: | Sand Casting |
| Application: | Car |
6061 7075 Aluminium Pressure Die Casting Products For Decoration
| Product Name: | Aluminium Pressure Die Casting Products |
|---|---|
| Product Material: | 6061 7075 Aluminium |
| Demoulding: | Automatic |
HRC45 A357 Aluminum Metal Casting Molds Cylinder Head parts
| Product Name: | Aluminum Metal Casting Molds |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Mould Life: | 50,000-100,000 Shots |
Lost Foam CNC Aluminium Die Casting Mould Smooth Surface Finish
| Product Name: | CNC Aluminium Die Casting Mould |
|---|---|
| Type: | Lost Foam Casting |
| Feature: | High Precision |
Car Parts Aluminum Alloy Casting For Automobile Industry Rugged Design
| Name: | Aluminum Alloy Castings |
|---|---|
| Application: | Car |
| Material: | Aluminum Alloy |
OEM ODM Aluminum Alloy Casting For Every Industry Rust Resistance
| Name: | Aluminum Alloy Castings |
|---|---|
| Application: | Every Industry |
| Material: | Aluminum Alloy |
Careful Design Aluminium Gravity Die Casting Cylinder Block Casting and Mould
| Product Name: | Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Demoulding: | Automatic |
High Strength Die Casting Mold Design , Die Cast Tooling Long Life Using
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Demoulding: | Automatic |
Aluminium Alloy Sand Casting Gravity Casting Metal Mould for Auto Spare Casting Parts
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Demoulding: | Automatic |

