All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ odm aluminium die casting mould ] match 836 Products.
Durable Automatic Aluminium Die Casting Mould For Automobile Spare Parts
| Product Name: | Die Casting Mould |
|---|---|
| Demoulding: | Automatic |
| Using Hardness: | >HRC45 |
Smooth Surface Aluminium Die Casting Mould
| Name: | OEM/ODM Factory Aluminum Die Casting |
|---|---|
| Application: | Auto |
| Service: | OEM ODM Customised |
High Precision Aluminium Die Casting Mould Smooth Surface Finish Easily Assembled
| Product Name: | Die Casting Mould |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Mould Life: | 500,000-1,000,000 Shots |
Precision Aluminium Die Casting Mould For Automobile Spare Parts
| Product Name: | Die Casting Mould |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Mould Life: | 500,000-1,000,000 Shots |
Mine Car Turning Wheel Seat Aluminium Die Casting Mould Smooth Surface
| Product Material: | Aluminium |
|---|---|
| Shaping Mode: | Die Casting |
| Process: | Casting |
Auto Parts Aluminium Die Casting Mould Average Wall Thickness >3mm
| Product Name: | Die Casting Mould |
|---|---|
| Metal Color: | Black Metal |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Machine Headboard Aluminium Die Casting Mould Customized Color Corrosion Resistance
| Product Material: | Aluminium |
|---|---|
| Product Name: | Aluminum Die Cast Mould Making |
| Service: | OEM ODM Customised |
Low Pressure Electroplate OEM Aluminium Die Casting Mould
| Product Name: | Auto Parts Mould |
|---|---|
| Mold Material: | Aluminium |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Motor Housing Aluminium Die Casting Mould Heat Treatment
| Product Name: | Motor Housing |
|---|---|
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Bridge Tube Aluminium Die Casting Mould Rugged Design Smooth Surface
| Shaping Mode: | Die Casting |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium |
| Service: | OEM ODM Customised |

