All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ low pressure aluminum alloy die casting ] match 196 Products.
Aluminium Pressure Die Casting Mould Planetary Gear Rear Housing
| Product Name: | Planetary Gear Rear Housing |
|---|---|
| Material: | Aluminium |
| Product Range: | Gear Rear Housing |
OEM Customized Aluminum Die Casting Electric Motor Housing Of Auto Spare Motor Pump Engine Parts
| Casting Method: | Casting |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
| Drawing Format: | PDF, DWG, IGS, STP, Etc. |
Custom Die Cast Mould for Pressure Aluminum Single or Multiple Cavities or One Tooling With Different Parts
| Product Name: | Die Casting Toolings |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | Aluminium |
Precision Machining A380 Aluminium Die Casting Mold
| Product Name: | Aluminium Die Casting Mold |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |
Automobile Spare Parts ZL104 Pressure Die Casting Mould
| Product Name: | Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Product Material: | ZL104 |
| Demoulding: | Automatic |
Professional Die Casting Mold Corrosion Resistance With Tooling Design
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Type: | Ordinary Sand Casting |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Aluminum Alloy 5mm Lost Foam Mould Engine Housing
| Product Name: | Sand Casting Mould |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium, Steel, Grey Iron |
| Demoulding: | Automatic |
Anodizing Tumbling 10000 Shots Aluminium Die Casting Mould
| Type: | Aluminium Die Casting Mould |
|---|---|
| Metal Color: | Black Metal |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
ASTM A356 T6 Aluminum Alloy Casting Sand Blasting Power Coating
| Product Name: | Aluminum Alloy Casting |
|---|---|
| Mold Material: | EPS |
| Application: | Hardware, Car |
Auto Car Aluminium Pressure Die Casting Products A380 Customer Drawing
| Product Name: | Aluminium Pressure Die Casting Products |
|---|---|
| Material: | A380 |
| Average Wall Thickness: | >3mm |

