All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ lost foam casting aluminum alloy ] match 535 Products.
Custom CNC Machined Aluminum Die Casting ADC12 Parts Service Alloy Manufacturer Zinc Alloy Mould Gravity Casting
| Product Name: | Cast Aluminum Parts |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Surface Treatment: | Polish. Etched. Texture |
Customized Design Aluminum Alloy Casting Average Wall Thickness >3mm
| Mould Life: | 500,000-1,000,000 Shots |
|---|---|
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
| Demoulding: | Automatic |
Reliable Die Cast Aluminum Tooling Low Failure Rate High Production Efficiency
| Product Name: | Aluminum Alloy Casting |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |
Fine Finish Aluminum Alloy Casting With 0.005 - 0.01mm Machining Tolerance
| Mould Life: | 500,000-1,000,000 Shots |
|---|---|
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
| Product Name: | Aluminum Alloy Casting |
Aluminum Alloy Casting Automatic Demoulding Heat Treatment For Auto Parts
| Product Name: | Aluminum Alloy Casting |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |
Easily Assembled Aluminum Alloy Casting Long Life Using For Auto Parts
| Product Name: | Aluminum Alloy Casting |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |
Cnc Machining Aluminium Alloy Die Casting For Auto Parts
| Weight: | 1-100kg |
|---|---|
| Casting Method: | Casting |
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
Custom Sand Casting Mould for Iron Parts with Heat Treatment
| Product Name: | Sand Molded Casting |
|---|---|
| Application: | Hardware, Car |
| Demoulding: | Automatic |
Aluminum Alloy Low Pressure Metal Casting Tools With Die Casting Process
| Product Material: | Aluminium |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Product Range: | Auto Parts, |
Aluminum Alloy Die Casting Mold , Metal Casting Molds Heat Treatment
| Product Name: | Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium |
| Demoulding: | Automatic |

