All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ industry aluminium die casting mould ] match 424 Products.
Casting Aluminum Parts Die Cast Tooling Starter Motor Housing Automatic Demoulding
| Product Name: | Multi Cavity Mold |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |
A383 Aluminum Sand Casting Foundry Auto Parts Al Die Casting
| Product Name: | Aluminum Sand Casting Foundry |
|---|---|
| Mold Material: | Sand Mold |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
OEM ODM Custom High Pressure Aluminum Die Casting Mold Alloy Mold For Auto Parts
| Casting Method: | Casting |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
| Drawing Format: | PDF, DWG, IGS, STP, Etc. |
OEM Factory Die Casting Service High Precision Pressure Casting Parts Aluminum Die Casting Tooling
| Product Name: | Toolings |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | Aluminium |
Smooth Surface Finish Aluminum Multi Cavity Mold Die Casting Spare Parts
| Product Name: | Multi Cavity Mold |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |
Durable Die Cast Aluminum Tooling Customized Mold Aluminum Machinery Equipment Housing Parts
| Product Name: | Toolings |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | Aluminium |
Cnc Machining Aluminium Alloy Die Casting For Auto Parts
| Weight: | 1-100kg |
|---|---|
| Casting Method: | Casting |
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
High Precision Custom Aluminum Die Casting Mold for Metal Parts
| Product Name: | Toolings |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | Aluminium |
High Hardness Aluminum Mould Die Casting , Die Casting Mold Low Cost
| Product Name: | Die Casting Mould |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Using Hardness: | >HRC45 |
Durable Auto Permanent Mold Casting Aluminum For Automobile Spare Parts
| Product Name: | Die Casting Mould |
|---|---|
| Demoulding: | Automatic |
| Using Hardness: | >HRC45 |

