All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ industrial aluminum die casting mold ] match 388 Products.
CT3 CT9 Aluminum Gravity Die Casting Aluminum Die Casting Mould
| Name: | Aluminum Gravity Die Casting |
|---|---|
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
| Demoulding: | Automatic |
Tolerance 0.01-0.05mm Aluminum Die Casting Alloys For Automobile Medical
| Product Name: | Aluminum Die Casting Alloys |
|---|---|
| Tolerance: | Tolerance 0.01-0.05mm |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Mine Car Turning Wheel Seat Aluminium Die Casting Mould Smooth Surface
| Product Material: | Aluminium |
|---|---|
| Shaping Mode: | Die Casting |
| Process: | Casting |
Aluminum Alloy Die Casting Mold , Metal Casting Molds Heat Treatment
| Product Name: | Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium |
| Demoulding: | Automatic |
High Precision Aluminium Die Casting Mould Smooth Surface Finish Easily Assembled
| Product Name: | Die Casting Mould |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Mould Life: | 500,000-1,000,000 Shots |
Rear Main Reducer Housing Die Casting Mold Low Pressure
| Product Name: | Rear Main Reducer Housing |
|---|---|
| Type: | Low Pressure Casting |
| Feature: | High Precision |
Auto Parts Gravity Alloy Aluminium Die Casting Mold
| Product Name: | Aluminium Die Casting Mould |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |
High Accuracy Aluminum Mould Die Casting , Die Casting Mold Low Maintenance
| Product Name: | Die Casting Mould |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |
High Hardness Aluminum Mould Die Casting , Die Casting Mold Low Maintenance
| Product Name: | Die Casting Mould |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Using Hardness: | >HRC45 |
Customized Aluminum Die Casting Mould For Automotive Motorcycle Parts
| Casting Method: | Casting |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
| Drawing Format: | PDF, DWG, IGS, STP, Etc. |

