All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ housing aluminium die casting mould ] match 803 Products.
High Stiffness EPS Material Die Casting Mold With Die Casting Process
| Product Name: | Aluminum Alloy Casting |
|---|---|
| Mold Material: | EPS |
| Application: | Hardware, Car |
Customized Design Die Casting Tool Design , Aluminum Casting Molds
| Product Name: | Aluminum Alloy Casting |
|---|---|
| Mold Material: | EPS |
| Application: | Hardware, Car |
High Stiffness Die Cast Aluminum Tooling Average Wall Thickness >3mm
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Type: | Ordinary Sand Casting |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Hardware Aluminium Gravity Die Casting For Automobile Parts ISO 9001
| Demoulding: | Automatic |
|---|---|
| Mould Life: | >1,000,000 Shots |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
High Stiffness Permanent Mold , Die Casting Tool Design Low Failure Rate
| Mould Life: | >1,000,000 Shots |
|---|---|
| Product Range: | Car, Hardware |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Professional Die Cast Aluminum Tooling High Machining Tolerance High Precision
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Type: | Ordinary Sand Casting |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Heat Treatment A380 Die Cast Aluminum Auto Parts
| Product Name: | A380 Die Cast Aluminum |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |
Easily Assembled Permanent Mold , Die Casting Tool Design For Automobile
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |
OEM High Precision Mold , Custom Aluminum Molds With Die Casting Process
| Product Name: | Aluminum Alloy Casting |
|---|---|
| Mold Material: | EPS |
| Application: | Hardware, Car |
High Accurate Diy Casting Mold , Die Cast Aluminum Tooling Easily Assembled
| Product Name: | Aluminum Alloy Casting |
|---|---|
| Mold Material: | EPS |
| Application: | Hardware, Car |

