All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ housing aluminium die casting mould ] match 803 Products.
Innovation Customized Inexpensive Aluminium Auto Accessory Investment Casting Die Casting Mould Parts
| Casting Method: | Casting |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
| Drawing Format: | PDF, DWG, IGS, STP, Etc. |
Aluminum Die-casting Customized OEM Factory High Quality Aluminum Die-Casting Mould/Tooling
| Product Name: | Die Casting Toolings |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | Aluminium |
Metal Aluminium Pressure Die Casting Mould 500000-1000000 Shots Mould Life
| Product Name: | Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Motor Housing Mold Die Cast Aluminum Alloys Low Pressure
| Product Name: | Motor Housing Mold |
|---|---|
| Mold Material: | Aluminum Alloy |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Sand Core Display Pressure Die Casting Mould Low Maintenance Longer Life
| Product Name: | Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
| Demoulding: | Automatic |
Aluminum Alloy Low Pressure Die Casting Mould Front Frame For Automobile
| Product Name: | Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium |
| Demoulding: | Automatic |
Custom Die Cast Mould for Pressure Aluminum Single or Multiple Cavities or One Tooling With Different Parts
| Product Name: | Die Casting Toolings |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | Aluminium |
Custom A365 Aluminium Gravity Die Casting Construction Parts Marine Hardware
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Demoulding: | Automatic |
Rear Housing Auto Parts Mould Precision Die Casting Auto Parts
| Product Name: | Rear Housing |
|---|---|
| Mold Material: | EPS |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Factory Die Cast Mold Gravity Die Casting Mold Aluminium Mould Die Casting Mold
| Product Name: | Cast Aluminum Parts |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Surface Treatment: | Polish. Etched. Texture |

