All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ high pressure aluminum die casting mold ] match 312 Products.
Innovation Customized Inexpensive Aluminium Auto Accessory Investment Casting Die Casting Mould Parts
| Casting Method: | Casting |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
| Drawing Format: | PDF, DWG, IGS, STP, Etc. |
Automatic Molding Line Cylinder Head Mold 50000-100000 Shots Mould Life
| Product Name: | Water Jacket |
|---|---|
| Type: | Sand Casting |
| Application: | Car |
Car Rugged Design Cylinder Head Mold With Motor Casing Tool Design ISO 9000
| Product Name: | Cylinder Head Mold |
|---|---|
| Application: | Car |
| Condition: | New |
Customized Lost Foam Molds for Automobile Spare Parts Auto Industry
| Product Name: | Lost Foam Casting |
|---|---|
| Type: | Lost Foam Casting |
| Mould Life: | 50,000-100,000 Shots |
Engine Cylinder Head Die HRC45 Metal Casting Molds
| Product Name: | Metal Casting Mould |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Demoulding: | Automatic |
Cylinder Head Aluminium Grey Iron Casting / Customized Metal Parts
| Product Name: | Metal Casting Mould |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Demoulding: | Automatic |
3D CAD Drawing EPS Aluminium Injection Molding CNC Turning Mchining
| Product Name: | Aluminium Injection Molding |
|---|---|
| Customized: | OEM |
| Type: | Lost Foam Casting |
Heat Treatment Low Pressure Casting Cylinder Block Automobile parts
| Product Name: | Aluminium Die Casting Mold |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Aluminium Cylinder Head Mold Four Cylinder Engine
| Product Name: | Four-Cylinder Engine |
|---|---|
| Process: | Gravity Casting, Low Pressure |
| Application: | Car |
Aluminum Alloy Metal Casting Tools With Die Casting Process Low Failure Rate
| Product Material: | Aluminium |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Product Range: | Auto Parts, |

