All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ high precision motor parts die casting ] match 112 Products.
High Stiffness Die Cast Aluminum Tooling 50000-100000 Shots Mould Life
| Product Name: | Die Cast Aluminum Tooling |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | EPS |
Custom CNC Machining A380 Aluminium Die Casting Mould Powder Coating
| Product Name: | A380 Aluminium Die Casting Mould |
|---|---|
| Demoulding: | Automatic |
| Feature: | High Volume |
Motor Housing Aluminium Die Casting Mould Heat Treatment
| Product Name: | Motor Housing |
|---|---|
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
OEM Customized Aluminum Die Casting Electric Motor Housing Of Auto Spare Motor Pump Engine Parts
| Casting Method: | Casting |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
| Drawing Format: | PDF, DWG, IGS, STP, Etc. |
OEM ODM Custom High Pressure Aluminum Die Casting Mold Alloy Mold For Auto Parts
| Casting Method: | Casting |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
| Drawing Format: | PDF, DWG, IGS, STP, Etc. |
High Precision Aluminum Die Casting Auto Parts Mould Lost Foam Casting
| Product Name: | Auto Parts Mould |
|---|---|
| Mold Material: | Aluminium |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
OEM Lost Foam High Precision Mold Aluminium Alloy Casting Motor Casing
| Product Name: | Moter Casing Mould |
|---|---|
| Type: | Lost Foam Casting |
| Product Range: | Hardware, Car |
Die Casting Multi Cavity Mold Aluminum Alloy Motor Housing Heat Treatment
| Product Name: | Multi Cavity Mold |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |
OEM Custom Aluminum Alloy Die Casting Mould For Bicycle With Electric Car Motor Bike
| Casting Method: | Casting |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
| Drawing Format: | PDF, DWG, IGS, STP, Etc. |
Customized Machinery Part Metal Aluminum Alloy Mold Die Casting Molding Service
| Product Name: | Metal Casting Molds |
|---|---|
| Shaping Mode: | Plastic Injection Mould |
| Mold Material: | 738H |

