All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ durable aluminum die casting mold ] match 596 Products.
Low Pressure Cylinder Head Mold Low Failure Rate Convenient Mold Unloading
| Product Name: | Cylinder Head Mold |
|---|---|
| Process: | Gravity Casting, Low Pressure Casting |
| Application: | Car |
Electronics Aluminium Gravity Permanent Mold Casting Powder Coating
| Product Name: | Gravity Permanent Mold Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Demoulding: | Automatic |
50000 Shots Lifetime EPS Metal Casting Molds High Production Efficiency
| Product Name: | Metal Casting Molds |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | EPS |
OEM Die Cast Aluminum Tooling Customized Design For Automobile Spare Parts
| Product Name: | Aluminum Auto Parts Mould |
|---|---|
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
| Application: | Car |
0.02mm Tolerance ADC12 Low Pressure Aluminum Casting Products Automotive Components
| Product Name: | Low Pressure Aluminum Casting Products |
|---|---|
| Demoulding: | Automatic |
| Using Hardness: | >HRC45 |
Long Life Using Aluminium Gravity Die Casting Using Hardness >HRC45
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Demoulding: | Automatic |
Hardware Car Aluminium Gravity Die Casting Automatic Demoulding ISO 9001
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Demoulding: | Automatic |
OEM Aluminium Gravity Die Casting For Machining Auto Spare Part
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Demoulding: | Automatic |
Aluminium Alloy Sand Casting Gravity Casting Metal Mould for Auto Spare Casting Parts
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Demoulding: | Automatic |
High Stiffness Auto Parts Mould Low Failure Rate For Alloy Die Cast Products
| Product Name: | EPS Aluminium Mould For Automobile Cars By Lost Foam Casting |
|---|---|
| Mold Material: | Aluminium |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |

