All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ durable aluminum die casting mold ] match 603 Products.
High Performance Die Cast Aluminum Tooling Anti Corrosion Longer Life
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Type: | Ordinary Sand Casting |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Fine Finish Die Cast Aluminum Tooling 50000-100000 Shots Mould Life
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Using Hardness: | >HRC45 |
Reliable Die Casting Auto Parts Mould Smooth Surface Finish ISO 9001
| Demoulding: | Automatic |
|---|---|
| Mould Life: | >1,000,000 Shots |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Wave Board Aluminium Die Casting Mould Low Maintenance Easily Assembled
| Shaping Mode: | Die Casting |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium |
| Product Name: | Aluminum Die Cast Mould Making |
High Performance Aluminium Gravity Die Casting Anti Corrosion Longer Life
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Type: | Ordinary Sand Casting |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
ODM OEM Permanent A356 Pressure Die Casting Mould Furniture Industrial Parts
| Product Name: | A356 Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Product Material: | A356 A360 |
| Demoulding: | Automatic |
Easily Assembled Permanent Mold , Die Casting Tool Design For Automobile
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |
ADC12 Aluminium Metal Casting Molds With Powder Coating
| Product Keywords: | Metal Casting Molds |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Material: | ADC12 Aluminium |
Customized Design Metal Casting Molds Fine Finish With Die Casting Process
| Product Name: | Metal Casting Molds |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | Sand Mold |
OEM Custom Aluminum Alloy Die Casting Auto Spare Parts Custom Die Cast Aluminum Part
| Casting Method: | Casting |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
| Drawing Format: | PDF, DWG, IGS, STP, Etc. |

