All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ custom processing aluminum alloy casting ] match 548 Products.
High Hardness Aluminium Die Casting Mould Chroming Anodizing
| Product Name: | High Hardness Aluminium Die Casting Mould |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |
Customized LKM Aluminium Die Casting Mould Enclosures Heat Treatment
| Name: | LKM Aluminium Die Casting Mould |
|---|---|
| Metal Color: | Black Metal |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Foundry Automotive Aluminium Die Casting Mould A380 A360 ADC12
| Product Name: | Automotive Aluminium Die Casting Mould |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |
CNC Machining Aluminium Die Casting Mold Automobile Spare Parts
| Product Name: | Aluminium Die Casting Mold |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium |
| Demoulding: | Automatic |
Die Casting Manufacturers Precision Custom Aluminum Gravity Die Casting Housing Service Magnesium Zinc Alloy Die Casting Parts
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Standard: | Client Specification |
Durable Die Cast Aluminum Tooling Customized Mold Aluminum Machinery Equipment Housing Parts
| Product Name: | Toolings |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | Aluminium |
Die Casting Aluminum Parts Zinc Mould Aluminium Gravity Auto Alloy Mold Automobile Automatic Centrifugal Aviation Die Casting
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Surface Treatment: | Polishing,sand Blasting,painting Anodizing Electroplating,etc |
ISO3522-84 ADC12 Die Casting Aluminium Alloys For Heat Sink
| Product Name: | Die Casting Aluminium Alloys |
|---|---|
| Application: | Heat Sink |
| Demoulding: | Automatic |
Fine Finish Custom Aluminum Molds , Foam Casting Molds Precision Machining
| Mold Material: | EPS |
|---|---|
| Certification: | ISO, ISO 9000 |
| Type:: | EPS Foam Mould |
High Precision Die Cast Aluminum Tooling For Metal Casting Accurate Efficient Design
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Mould Life: | 500,000-1,000,000 Shots |

