All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ custom processing aluminum alloy casting ] match 550 Products.
Rear Housing Mold Aluminum Die Casting Surface Finish
| Product Name: | Aluminum Die Casting |
|---|---|
| Type: | Rear Housing Mold |
| Feature: | High Precision |
OEM Customized Aluminum Die Casting Electric Motor Housing Of Auto Spare Motor Pump Engine Parts
| Casting Method: | Casting |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
| Drawing Format: | PDF, DWG, IGS, STP, Etc. |
Custom Aluminum OEM Cast Part Auto Product Alloy Die Casting Accessories
| Casting Method: | Casting |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
| Drawing Format: | PDF, DWG, IGS, STP, Etc. |
Customized Aluminum Die Casting Mould For Automotive Motorcycle Parts
| Casting Method: | Casting |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
| Drawing Format: | PDF, DWG, IGS, STP, Etc. |
Astm A356 B390 Aluminum Sand Casting Process Small Aluminum Parts
| Product Name: | Aluminum Sand Casting Process |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |
CNC Lathe Machining ADC12 Aluminum Die Casting Mold
| Product Name: | ADC12 Aluminum Die Casting Mold |
|---|---|
| Product Material: | ADC12 Aluminium |
| Demoulding: | Automatic |
High Tensile Strength A380 Die Cast Aluminum Alloys
| Product Name: | Die Cast Aluminum Alloys |
|---|---|
| Mold Material: | Aluminium |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Tolerance 0.01-0.05mm Aluminum Die Casting Alloys For Automobile Medical
| Product Name: | Aluminum Die Casting Alloys |
|---|---|
| Tolerance: | Tolerance 0.01-0.05mm |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
High Precision 6063 Alloy Aluminum Die Casting Light Fixture / Lamp Cover
| Product Name: | 6063 Alloy Aluminum Die Casting |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Product Material: | 6063 |
A380 A360 Aluminum Alloy Die Casting Single Cavity Auto Spare Parts
| Product Name: | Aluminum Alloy Die Casting |
|---|---|
| Material: | A380 A360 ADC12 |
| Product Material: | Aluminium |

